fbpx

Print 2017 brief – Konto Bariéry slaví 25. výročí

24/04/2017 by admin

Situace

Za Kontem Bariéry je obrovský kus práce. Sbírka funguje přes 25 let a je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou. Účastní se jí desetitisíce dárců svým pravidelným měsíčním příspěvkem.

“Chtěli jsme veřejnost naučit vnímat lidi s rozdílnými potřebami. Podařilo se nám to a jsme na to, že Konto Bariéry splnilo tento velký úkol, docela pyšní.”

Za dobu své existence rozdělilo Konto Bariéry stamilióny korun a podpořilo tisíce jednotlivců i projektů na zlepšení života lidí s handicapem.

  1. Projekt Sport bez bariér finančně podporuje sportovní aktivity lidí s postižením. Pomáhá jednotlivcům i organizacím.
  2. Projekt “Pomáhej s humorem”,tedy bav se a pomoz těm, kdo to opravdu potřebují. Finanční prostředky této kampani Konta Bariéry přináší benefiční televizní pořad, společně s prodejem červených nosů – symbolu Konta Bariéry.
  3. Projekt Run and Help je šňůra charitativních běhů, do které se každé jaro mohou zapojit jednotlivci i skupiny. Za každý uběhnutý kilometr, kolečko nebo ovál zaplatí každý účastník domluvenou částku. Peníze, které běžci věnují, pomáhají lidem s handicapem.
  4. Projekt Nový start pomáhá lidem mezi 15 a 40 lety, kterým se v posledních  18 měsících stal úraz, nebo jiným způsobem došlo k nenávratným změnám jejich zdravotního stavu.
  5. Projekt Aukční salony výtvarníků – Stovky českých a moravských umělců darovaly od roku 1993 svá díla ve prospěch Aukčních salonů výtvarníků, které přinesly nadaci nejen vynikající renomé mezi uměleckou obcí, ale také desítky milionů korun, z nichž je financován program Stipendium Bariéry.

Díky unikátnímu programu Stipendium bariéry pomáháme od roku 2000 studentům s těžkým zdravotním handicapem hradit část nákladů spojených se studiem středních a vysokých škol.

  1. Projekt nadace „Senzační senioři“ (SenSen)” je určen těm, kdo překročili střední věk a přitom chtějí žít aktivní a plnohodnotný život.

Další aktivity nadace: Firemní fondy, ceny, financování bezbariérových úprav, Auta bez bariér, Dobroty pro charitu. Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce… Děkujeme!


Platebním příkazem

Číslo účtu: 17 111 444 / 5500

Variabilní symbol: 9

Konstantní symbol: 0558

 

Dárcovské SMS

Jednorázově DMS ve tvaru DMS KONTOBARIERY

Roční podpora DMS ve tvaru
DMS ROK KONTOBARIERY

Pošlete na číslo 87777

 

Čeho chceme dosáhnout?

Aby si lidi pod těmi 25 lety nepředstavili jen prázdné číslo.

Insight

25 let může slavit kdejaká firma. To samo o sobě není žádným velkým počinem. Důlezité je, co Konto Bariéry za těch 25 let dokázalo. Jak vypadala situace před 25 lety a jak vypadá dnes. A jak může vypadat za dalších 25!

Proto oslovíme

Poděkováním všem, kdo nám kdy přispěli, oslovíme i ty, kteří nám mohou přispět v budoucnu.

Co máme udělat?

Upozornit veřejnost na výročí 25 let Konta Bariery takovým způsobem, který je přesvědčí o tom, že tato nadace má, měla a bude mít smysl.

Média

Jednostránkový print na šířku, série vizuálů nejsou povoleny.

Mandatories

Logo Konto bariéry

Logo nadace Charta 77

www.kontobariery.cz

 

Loga jsou ke stažení na http://www.kontobariery.cz/Tiskove-centrum/Ke-stazeni.aspx.

 

admin